ארוחת חג עם תינוק – איך צולחים ערב עם התינוק שלכם

רבים  מפחדים להגיע עם תינוק לארוחת החג. הם חוששים ממה שיקרה, האם התינוק יצליח להחזיק מעמד? האם לשבור את השגרה שלו? אולי לוותר ולעשות ארוחת חג בבית ?

החשש ששבירת השגרה תגרום לתינוק "להרוס" את הארוחה מביאה הורים רבים לכך שהם מוותרים על הארוחה או מגיעים למעט מאוד זמן. השילוב של המשפחה אשר מנסה לעזור אך לא באמת מצליחה להרגיע את התינוק מביאה לכך שבסוף הערב אתם מתחרטים על הרגע שיצאתם מהבית.

לכן, ריכזנו לכם כמה טיפים אשר יעזרו לצלוח את הארוחה ואף להנות ממנה.

  • שימרו על שגרת היום של התינוק. אל תפספסו ארוחות כדי לגרום לתינוק להגיע רעב לארוחה ונסו להכניס תנומת צהריים מאוחרת כדי שהתינוק יגיע שבע ורגוע. 
  • אם אתם עושים ארוחה אצל המשפחה נסו לדאוג לחדר שקט ויחסית מוחשך בו תוכלו לשים את התינוק במידה והוא יהיה עייף וירצה לישון.
  • הצטיידו במנשא. אם ותינוקכם יתקשה להירדם, אפילו אם הוא רגיל להירדמות עצמאית, הליכה במנשא תעזור להתגבר על הקושי.
  • תיקחו איתכם משחקים שאתם חושבים שיעסיקו את התינוק. נסו לגוון עם משחק חדש שהוא לא מכיר. בנוסף תקחו משטח פעילות או וודאו שיש לתינוק מקום להתגלגל או לזחול ברגע שימאס עליו כיסא האוכל או העגלה.
  • אל תישכחו לקחת אקסטרה מוצצים ו/או חפץ מעבר שהתינוק רגיל להירדם איתו. כדי להקל על התינוק בהרדמות. 
  • נסו לצאת מוקדם ולהגיע מוקדם כך תוכלו לתת לתינוק להסתגל לסביבה החדשה לאט לאט לפני הגעת האנשים. תנו לתינוק לקבל את פניהם של האורחים ולא להפך. כך יוכל התינוק להחשף בהדרגה.
  • הביאו את המצלמה והמוניטור כך שגם אם התינוק ישן בחדר אחר תוכלו להיות רגועים ולהנות מהארוחה ולא לרוץ כל רגע לחדר להסתכל מה קורה. 
  • אירזו בגדים להחלפה. כחלק מההתארגנות לחג תרצו להלביש את התינוק בבגדים יפים שלרוב אינם נוחים. צלמו כמה תמונות, תשיווצו מול האורחים וברגע שניתן החליפו לבגדים נוחים. תינוק שלא נוח לו הוא תינוק לא רגוע ואת זה כמובן נרצה למנוע.

לסיכום, לא להיבהל אם דברים לא הולכים בדיוק כפי שאתם רגילים או תיכננתם, תזרמו עם המצב ונסו להנעים את זמנכם ככל הניתן. התעלמו מרעשי הרקע, ה"המלצות והעצות" של בני המשפחה, אתם מכירים את תינוקכם ויודעים הכי טוב מה נכון עבורכם. חג שמח וארוחה נעימה.

You Might Also Like

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *