איך בוחרים בקבוק חלב לתינוק?

בקבוק חלב לתינוק

בקבוק חלב לתינוק זו לפעמים בחירה לא פשוטה עבור אימהות, במיוחד אמהות צעירות שעבורן מדובר על התינוק הראשון. בשוק קיימות חברות רבות מוכרות שכל אחת מהן מציעה מבנה פיה ובקבוק שונים וכל אחת מהן טוענת לכתר ״הטובה ביותר״. בסקר קטן שעשינו גילינו שמרבית האמהות בוחרות את הבקבוק או לפי המלצה של חברה קרובה, או שהיא קונה מספר בקבוקים מחברות שונות ופשוט עושה ״ניסוי וטעיה״. בפועל, בבחירת של בקבוק חלק לתינוק מושקעים לא מעט אנרגיות מצד האמא. לצורך כך אספנו בשבילכן את הדברים הכי חשובים שצריך לקחת בחשבון כשקונים בקבוק חלב לתינוק:

החומר ממנו עשוי הבקבוק

זה מובן מאליו בחברות הגדולות והמוכרות אבל עדין, אתן חייבות לשים לב שהבקבוק מיוצר מחומרים בטוחים בלבד כדוגמת פלסטיק ללא BPA או זכוכית, וזאת כדי למזער את הסיכון והסיכוי לדליפה כימית.

סוג הפטמה

גם טיפ זה, נשמע כאלו מובן מאליו, אבל לא מעט אמהות מפספסות פה. חשוב מאוד להתאים את גודל הפטמה לגיל התינוק. מצד אחד חשוב שעם גדילתו של התינוק, תהיה זרימה מספקת של חלב, מצד שני, אסור שהזרימה תהיה חזקה מדי, שכן התינוק יכול להחנק או לאכול יותר מדי.

צורה וגודל

לכל בקבוק חלב לתינוק יש צורה וגודל שונים. צריך לשים לב שהגודל והצורה מתאימים לגיל של התינוק. בקבוקים רחבים מדי יכולים להיות נוחים להחזקה על ידיך אבל פחות נוחים להחזקה על ידי התינוק (במידה והתינוק כבר בגיל המתאים). גודל הבקבוק גם מגדיר את כמות החלב שהתינוק יכול לאכול. חשוב שעבור תינוקות בגיל קטן, תקנו בקבוקים קטנים וההיפך, זאת כדי להתאים את תכולת האוכל ליכולת האחיזה של התינוק שלכם. 

בקבוק חלב לתינוק

קלות נקיון בקבוק החלב

אולי הטיפ הכי חשוב, תדאגו שניתן לשטוף את הבקבוק במדיח. אמנם זה לא נורא לשטוף ביד, אבל המהירות והנוחות של המדיח הם ללא תחליף. בנוסף, שימו לב שישנם בקבוקים שאינם מתפרקים ויש כאלו שכן. לרוב הבקבוקים המתפרקים הם קלים יותר לניקוי, אבל מנגד, פה יהיה לכן יותר חלקים להתעסק איתם.

אטימות של הבקבוק

אין דבר יוצא מעצבן מאשר פיה דולפת. זה מלכלך אתכן ואת התינוק. לרוב זה לא קורה, אבל ישנם כמה דגמים פחות מוצלחים אשר במקרה של ״טלטול יתר״, כלומר, בנסיעה או בזויות מסוימות, הבקבוק מתחיל לטפטף. 

תאימות למוצרים אחרים

זה גם ענין חשוב. במידה ויש לכן לדוגמא משאבת חלב או מוצר אחר שקשור לבקבוקי חלב כמו סטריליזטור, שימו לב שסוג בקבוק החלב לתינוק יכול להיות קריטי, הדבר אחרון שתרצו זה שהבקבוקים שקניתן לא יתאימו לשאר האביזרים שיש לכן.

מחיר – בקבוק חלב לתינוק

ישנו מגוון ענק של בקבוקים, במחירים שונים. לא תמיד מה שיקר יותר, יותר טוב ובהרבה מקרים, באמזון יהיה לכן זול יותר משמעותית לרכוש את הבקבוקים. תעשו תמיד השוואה של מחירים. 

למגוון הבקבוקים באתר, במחירים הזולים בישראל

Share

You Might Also Like

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *