טיסה עם תינוק – טיפים לטיסה קלה ובטוחה

טיסה עם תינוק

טיסה עם תינוק נשמע כמו חוויה מלחיצה ומפחידה אך זה לא חייב להיות כך. לכן, ריכזנו לכם כמה טיפים אשר יקלו עליכם ועל החוויה של תינוקכם.

נתחיל מהבסיס, וודאו כי יש לתינוק דרכון בתוקף, לא משנה מה גילו, אפילו בן יום, התינוק שלכם יהיה חייב דרכון על מנת שיוכל לעלות לטיסה. בהמשך, כאשר תרצו לרכוש כרטיס טיסה דעו כי עד גיל שנתיים העלות לטיסה לתינוק נמוכה כיוון שהוא לא צריך מושב והוא יושב עליכם.

טיסה עם תינוק – עריסות במטוס

בטיסות ארוכות, מרבית המטוסים מציעים עריסת תינוק ייחודית בה תינוקכם יוכל לישון. העריסה ממקומת לרוב בקדמת המטוס והיא מעוגנת לקיצר מחיצה. העריסה מתאימה לתינוקות עד גיל 8-9 חודשים. יש לבדוק בכל חברת תעופה את הגובה והמשקל של התינוק כדי לדעת בוודאות שהעריסה תתאים לתינוק. מושב עם עריסה אומנם יעלה יותר כסף אך יבטיח מקום בו תוכלו להניח את התינוק לישון בנחת ובבטחה. במידה והתינוק שלכם גדול מידי לעריסה נסו לרכוש 2 מקומות בשורה עם רווח באמצע, כך הסיכוי שבכל זאת תקבלו מושב פנוי לתינוק גבוה יותר. במידה ואכן ישב מישהו באמצע תוכלו בצורה נחמדה לבקש ממנו לעבור למקום פנוי או להתחלף איתו כך שתשבו ביחד.

תמיד העדיפו טיסת לילה כך שהתינוק יוכל לישון במהלך הטיסה ולא יצטרך לפרוק אנרגיה במהלכה. במהלך ההמראה והנחיתה התינוק ישב עליכם ובחלק מחברות התעופה תקבלו חגורה המתחברת לחגורה שלכם בכדי לחגור אותו. נסו במהלך ההמראה והנחיתה להאכיל את התינוק בבקבוק/הנקה או שימו מוצץ בפיו. פעולת המציצה תמנע את הלחצים באוזניים מהפרשי הגבהים. הכינו מראש תיק עם כל הדברים הנחוצים לכם לטיסה, בקבוקים עם מים, מחלקי מנות, חיתולים, מגבונים וכו׳.רשימת ציוד לטיסה תהיה בסוף הכתבה.

טיסה עם תינוק עם קונקשן – במידה ויש לכם קונקשן נצלו את הזמן לשטוף בקבוקים מלוכלכים ולמלא אותם במים חדשים מבתי הקפה הנמצאים בשדה. אל תתעקשו על כך שהעגלה תעלה למטוס כי בין כה וכה אין אפשרות לפתוח אותה במהלך הטיסה כך שאין הבדל אם היא תעלה איתכם לטיסה או תישלח לבטן המטוס. העגלה יוצאת ביחד איתכם או במקרה הגרוע תחכו מספר דקות כך שהיא תמצא לידכם מרגע שתצאו מהמטוס בין אם זה לקונקשיין ובין אם ביעד הסופי.

הורידו מראש סרטים מהנטפליקס לטלפון/אייפד כך שמקרה חירום תוכלו להעסיק את התינוק לעוד חצי שעה לפחות. טיסה עם תינוק מחייבים ״אטרקציות״ – אירזו איתכם צעצועים שיכולים להעסיק את התינוק ויהיו פרקטיים לעלייה למטוס. במידה ותינוקכם כבר אוכל מוצקים, תוכלו לארוז חטיפים ומחית פירות ולתת לו בהמלך הטיסה נישנושים. ניתן לעלות למטוס עם בקבוקים לתינוק עם מים שהורתחו מראש, ברוב השדות תעופה יש הבנה וקבלה של הנושא והם מאפשרים אריזת נוזלים לצורך האכלה של התינוק. במידה ולא, אל תילחצו תמיד תוכלו לבקש מאחד מבתי הקפה מים רותחים או אפילו במטוס עצמו.

בכל טיסה עם תינוק אל תשכחו לארוז איתכם מנשא, הוא יעזור לכם להרגיע ולהרדים את התינוק במהלך הטיסה. בשדה ובקונקשיין יהיה יותר קל כאשר התינוק במנשא והידיים שלכם פנויות לעזור ולעשות דברים אחרים. באופן אישי, אני לא יוצאת לאף מקום בלי מנשא שמציל אותי בכל מצב. זכרו, המפתח הוא להישאר רגועים. אין חוקים בטיסה השתמשו בכל הכלים שיש לכם על מנת להרגיע ולהעסיק את התינוק.

טיסה עם תינוק

רשימת ציוד:

 • 5-10 חיתולים (תלוי באורך הטיסה)
 • 2 משטחי החתלה חד"פ
 • חבילת מגבונים
 • 3-4 טטרות
 • פורמולה (פחית שלמה סגורה)+ 2 מחלקי מנות מוכנים מראש
 • מחזיק ל 24 שעות (בקבוקים מוכנים עם מים שהורתחו סמוצ'י
 • חטיף או מחית שאתם אוהבים
 • צעצועים
 • תרופות: נובימול, נורופן, אקומלי וכו'( + מזרק מדידה מוצצים )
 • מנשא
 • 2 סטים להחלפה + בגדים ארוכים לטיסה עצמה
 • שמיכה
 • כלי קטן עם סבון לשטיפת בקבוקים + מברשת קטנה לשטיפת בקבוקים
Share

You Might Also Like

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *