מדוע הנקת תינוקות היא חשובה?

לפי משרד הבריאות, בישראל כ 85% מהנשים מניקות. הסיבה היא שאין תחליף מושלם לאיכויות של חלב אם ולכן ההמלצה של ארגון הבריאות העולמי היא להניק את התינוקות לפחות בששת החודשים הראשונים שלהם.

מדוע חלב אם הוא הבריא ביותר?

  • חלב אם מכיל מיליוני תאי דם לבנים, חומצות אמינו חשובות, סוכרים מרוכבים, אנזימים, הורמונים, ויטמינים ומינרלים אשר עוזרים לבנות את הגוף והמוח בצורה הטובה ביותר בשלבים הראשונים של הגדילה. מערכת החיסון, מערכת העיכול ולמעשה כל מערכת חשובה בגוף תתפתח בצורה המיטבית בעזרת חלב אם.
  • ישנם מחקרים רבים הקושרים בין הנקה לבין סיפור העמידות של התינוק למחלות במערכת העיכול, דלקות אוזניים ועוד.

ההנקה טובה לא רק לתינוקך, אלא גם לך

הנקה מסייעת בכיווץ הרחם לאחר הלידה ומצמצמת את הסיכון לדימום תוך רחמי, תורמת לקשר הרגשי והפיסיולוגי בינך לבין תינוקך וגם בפועל זולה יותר משמעותית. הוצאות על תינוקות גדלות משנה לשנה, ואם יש דרך גם לחסוך בכסף ולא להעניק לתינוקך את המזון הבריא ביותר, למה לא?

ישנם מאות מחקרים התומכים בהנקה לעומת שימוש בלעדי של פורמולה ואפילו ה FDA (מנהל מרשם התרופות האמריקאי) מפרסם מחקרים רבים בנושא. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן להניק את התינוק משלל סיבות, החל מכאבים בשד או בפטמה וכלה באורך חיים (עבודה בעיקר) שמונע מהאם להניק.

לשם כך, ישנם פתרונות רבים המאפשרים לאם לשאוב את החלב, להעבירו לשקית מיוחדת לצורך קרור או הקפאה, ואז במידת הצורך, להעביר לבקבוק אותו מחממים לטמפרטורה הרצויה ונותנים לתינוק.

ההמלצה שלנו לשאיבת חלב, אחסנו ושימוש לאחר מכך להאכלת תינוקך

Share

You Might Also Like

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *