רשימת קניות לתינוק שכדאי להמנע ממנה

האינטרנט מלא ברשימות קניות לתינוק בלי סוף, החל ממשחקים, ביגוד, מיכשור כזה או אחר ועוד. כמעט כל חברה או רשת המוכרת מוצרים לתינוקות, תציע רשימת קניות ״אולטימטיבית״ שכזו. יש הורים לילד ראשון המתייחסים לרשימה הזו כעל רשימה קדושה, ממנה חייבים לקנות כל פריט. למען האמת, גם הורים ״ותיקים״ יותר, לפעמים עושים את אותה הטעות. הבעיה העיקרית היא

מה הבעיה עם רשימת קניות לתינוק שאיננה באמת מתאימה לכם?

יש שתי בעיות מרכזיות. הראשונה היא הוצאה מיותרת. כיום אנחנו חיים בעידן בו מצד אחד, אנחנו קונים ללא היכר, אבל מצד שני, עלות המחייה שלנו גדלות גם כן. כלומר, אנחנו מבזבזים יותר על דברים שאנחנו לא צריכים וגם יש לנו פחות כסף כי הדברים שאנחנו חייבים (אוכל, שכירות וכו׳) עולים יותר. בחודש מרץ 2022 נרשמו הוצאות בכרטיסי אשראי בסכום של יותר מ-37.28 מיליארד שקל, 370 מיליון שקל יותר מאשר השיא הקודם באוגוסט האחרון.

בעיה השניה היא מקום, מקום בבית. במקום שנשמור ונאפסן רק את הדברים שאנחנו צריכים, אנו מגלים שהארונות שלנו מלאים בפריטים שמעולם לא השתמשנו בהם, וכנראה גם לא נשתמש בעתיד.

אלו פריטים מרשימת קניות לתינוק צריך לשקול אם באמת צריך?

(עודף) בגדי תינוקות

אחת הבעיות המרכזיות של (כמעט) כל הורה הוא קנייה מוגזמת של בגדים. בגדים לארועים שמשתמשים בהם אולי פעם אחת, בגדי מעבר מיותרים או פשוט כמויות מטורפות של בגדים לעונה מסויימת, כאלו שהתינוק נמצא על מסלול אופנה וכל יום צריך בגד אחר למשך חודש. ההמלצה שלנו, קנו מספיק בגדים שיספיקו לכם לשבוע-שבועיים וזהו. השאר השאירו לכביסה שלכם.

אביזרים למיטה

אין רשימת קניות לתינוק שלא כוללת לפחות פריט אחד מהסוג הזה. בפועל, כל מה שצריך זה סדין רגיל, סדין מיוחד לספיגת פיפי (בתקופת הגמילה) וכיסוי רך ונעים מסביב למיטת התינוק כדי שלא יקבל מכה ממסגרת המיטה. זהו. קישוטים, ריפודים נוספים, צעצועים ייעודיים למיטה פשוט מיותרים. תחסכו כסף ומקום.

גאדטים לתינוק

רשימת זו כוללת מדי חום מתוחכמים לאמבטיה, בקבוק ששומרים על טמפרטורת מים עם מד דיגיטלי, צעצועים מתקדמים שזוללים סוללות (כאלו שצריך להחליף כל שבוע עד שמתאיישים מהם) ועוד. תחשבו על מה שאתם באמת צריכים, שישאר איתכם לאורך זה ותתמקדו בזה.

רשימת קניות לתינוק

עודף מוגזם של צעצועים

גם מוצר זה מככב בכל רשימת קניות לתינוק. חלק מהחברות שלי לקחו את זה ממש לאקסטרים עם עשרות (!) צעצועים שונים לכל שלב בהתפתחות (כל 3-6 חודשים, כן?). תחסכו לכם את זה ופשוט תקנו כמה צעצועים איכותיים וזה.

ריהוט גדול ומגושם

איזה טעות איומה זה יכול להיות. מספר הפעמים שראיתי חדרי תינוקות בהם שידת ההחתלה, המיטה או כורסת הנקה תפסו חצי מהחדר, אני כבר לא יכולה לספור. נסו להיות חכמים עם המרחב שלכם בבית, תקנו פריטים קטנים יותר ונסו לראות אם אפשר לשלב בין פונקציונליות שונה. לדוגמא, ניצול יותר חכם במגירות של שידת ההחתלה במקום לקנות ארון גדול יותר.

רשימת קניות לתינוק – תיק (רק לחיתולים)

קשה להסביר כמה תיק כזה מיותר. מה רע פשוט להשאיר את החיתולים באריזה שלהם? מספר חיתולים בתיק של העגלה, קצת באמבטיה אחרי מקלחת וקצת בשידת ההחתלה. זהו, זה כל מה שצריך.

הייתי יכולה להמשיך עוד ועוד עם רשימת קניות לתינוק שאתם לא באמת צריכים, אבל נראה לי שהכוונה מובנת. תהיו צרכנים חכמים ותשקיעו את הכסף שלכם על הילדים במקום סתם לבזבז אותו.

You Might Also Like

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *